Psikiyatri Uzmanı

Uzm. Dr. Zeynep Yıldız AKBEY

Uzm. Dr. Zeynep Yıldız AKBEY 1981 yılında Artvin’de doğmuştur. Evli ve 3 çocuk annesidir. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne 1999 yılında girmiştir ve 2005 yılında mezun olmuştur. Psikiyatri Uzmanlık eğitimini 2008-2012 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Uzmanlık tezini ‘Şizofreni ile Çocukluk Çağı Travmaları İlişkisi’ üzerine hazırlamıştır.

Mecburi hizmetini 2012-2014 yılları arasında İskenderun Devlet Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak tamamlamıştır. Sonrasında 2014-2016 yılları arasında Keşan Devlet Hastanesi’nde çalışmış ve TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) kuruluşunda sorumlu hekim olarak görev almıştır. 2016-2018 yılları arasında Hendek Devlet Hastanesi’nde Psikiyatri polikliniği hekimliği yanında uyku hekimi olarak Uyku Laboratuarı’nda çalışmıştır.

2018 yılında Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak akademik çalışma hayatına başlamıştır. Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. 2021 yılında üniversitedeki görevinden ayrılarak kendi muayenehanesinde çalışmaya başlamıştır.

Eğitim ve sertifikaları arasında 2012 yılında TPD Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen ‘Uygulamalı Temel Hipnoz Kursu ve Olgu Örnekleriyle Psikiyatride Hipnoterapi’ ile ‘Uygulamalı EMDR Kursu’ eğitimleri bulunmaktadır. Ayrıca, 2016 yılında TUTDER tarafından düzenlenen eğitime katılarak Uyku Hekimliği Sertifikası almıştır.

2011-2016 yılları arasında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği bünyesinde Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Birliği (EABCT) tarafından akredite olan 450 saatlik teorik ve uygulamalı eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak ‘Erişkin Kognitif ve Davranış Terapisti’ ünvanını almıştır.

Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından düzenlenen cinsel terapi eğitiminin 126 saatlik teorik eğitim sürecini başarıyla tamamlamıştır.

Uzmanlarımızın Arasında Siz de Yerinizi Alın